عبور طارمی از آخرین رکورد در پرسپولیس

مهدی طارمی پس از دو فصل ناکامی موفق شد رکورد ۲۴ گل زده در یک فصل را بشکند.

 

 

به گزارش “ورزش سه”، شب گذشته تیم پورتو در حالی قهرمانی جام حذفی را نیز به جام لیگ برتر این فصل پرتغال اضافه کرد که مهدی طارمی مرد اول تیمش در این بازی حساس بود و موفق شد دو گل به ثمر برساند.

دو گلی که طارمی در این بازی زد، او را تبدیل به مرد ۲۶ گله پورتو در فصل ۲۰۲۱-۲۲ کرد. مهاجم ایرانی ۲۰ گل در لیگ پرتغال وارد دروازه حریفان کرد و دو گل هم در رقابت‌های اروپایی زد تا به این ترتیب با چهار گل دیگر، به این رکورد ویژه دست یابد.

او به عبارتی با وجود اینکه نتوانست کفش طلای پرتغال را به دست آورد و این رقابت را به نونیز ستاره خط حمله بنفیکا و از اهداف مهم نقل و انتقالاتی بزرگان اروپا در تابستان، واگذار کرد اما سه گل بیشتر از فصل گذشته زد تا همچنان روند پیشرفت خود را حفظ کند.

گل دوم به توندولا همچنین صد و شصتمین گل مهدی طارمی در دوران حرفه‌ای فوتبال این بازیکن بود، او ۷۱ گل را در خارج از کشور ثبت کرده است.

نکته جالب اینکه بهترین آمار گلزنی مهدی طارمی در فصل ۱۳۹۵-۹۶ فوتبال ایران ثبت شد، او با پرسپولیس ۱۸ گل در لیگ برتر خلیج فارس به ثمر رساند و شش گل هم در لیگ قهرمانان زد تا ۲۴ گله شود و فصلی رویایی را پشت سر بگذارد.

حالا طارمی در سطحی بسیار بالاتر از لیگ ایران، این رکورد را تکرار کرده و امیدوار است در فصل جدید آمار ۳۰ گل در یک فصل را هم از خود به جای بگذارد.


ارتباط با ما : 

تلفن : ۰۲۱۶۶۱۷۶۱۹۶       ۰۲۱۶۶۵۶۹۷۶۲      ۰۹۰۵۹۶۲۶۹۰۰

نشانی : خیابان جمالزاده شمالی نبش کوچه سرو پلاک ۴۱۴ طبقه ۳ واحد ۵

شبکه های اجتماعی پردیس فناوری کیش :

سامانه آموزش مجازی رهیاران : www.rahyaranlms.ir 

کانال تلگرام itfootball_ir@ 

 اینستاگرام   itfootball.ir          

لینکدین www.linkedin.com​​​​