کاهش آلودگی هوا نیازمند اجماع کلی است

یک عضو کمیسیون شورا ها و امور داخلی کشور، گفت: باید یک اجماع کلی برای کاهش آلودگی هوا شکل بگیرد و این موضوع به خواست ملی تبدیل شود.

کاهش آلودگی هوا نیازمند اجماع کلی است

شهاب الدین بی مقدار درباره راهکار های کاهش آلودگی هوای کلانشهر ها بیان کرد: امروز بهترین راه‌حل برای کاهش آلودگی هوای کلانشهر ها جایگزین کردن خودرو های برقی به جای خودرو هایی است که از سوخت فسیلی استفاده می‌کنند، چرا که بخش اعظمی از آلودگی هوای کلان شهرها به سوخت‌های فسیلی باز می‌گردد.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر با فراهم کردن زیرساخت‌ های حمل و نقل عمومی می‌توان مردم را به سمت استفاده از وسائل حمل و نقل عمومی سوق داد.

کاهش آلودگی هوا نیازمند اجماع کلی است

نظر نماینده ی تبریز درباره کاهش آلودگی

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کمترین هزینه و آسان‌ ترین روش برای کاهش آلودگی هوای کلانشهر ها فرهنگ‌ سازی است که به سلامت مردم نیز کمک می‌کند. ایجاد ایستگاه‌ های دوچرخه‌ سواری، توسعه مترو و بهبود اتوبوس‌ ها همگی می‌تواند از عوامل موثری باشند که منجر به کاهش آلودگی در کلانشهر ها شود.

بی‌مقدار خاطرنشان کرد: بخش خصوصی نیز می‌تواند نقش موثری در فرهنگ سازی در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی داشته باشد. امروز شاهد هستیم که اکثر افراد با خودرو های شخصی در سطح شهر جابه‌جا می‌شوند که این امر هم نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و به فراهم کردن زیرساخت‌ های حمل و نقل عمومی به نحو احسن نیاز دارد.